opalsport
18 بهمن 1401 - 16:14

بررسی عوارض و بهای خدمات شهرداری در دستور کار شورای شهر بیرجند قرار گرفت

روسای کمیسیون‌های عمران و بودجه شورا از بررسی دفترچه عوارض و بهای خدمات ۱۴۰۲ در جلسات تلفیقی این کمیسیون‌ها خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، عباس سروری ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: باید شهرداری‌ها دارای تعرفه‌‌ای باشند که در آن تمامی درآمدها از‌ جمله عوارض، بهای خدمات و سایر درآمدهایی که به وسیله شهرداری و سازمانهای وابسته به آن وصول یا دریافت می‌شود، درج شود.

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و امور مالی شورای اسلامی شهر بیرجند افزود: بخشی از درآمدهای شهری که برای عمران، آبادانی، نظافت، بهداشت و اقدامات فرهنگی صرف می‌شود منوط به دریافت عوارض از شهروندان است که از خدمات شهرداری بهره‌مند می‌شوند.

وی یادآور شد: هر ساله متناسب با نرخ تورم، نرخ عوارض و بهای خدمات نیز تغییر پیدا می‌کند، از این‌رو شورای اسلامی شهر بیرجند در بررسی این موضوع عدالت اجتماعی و توجه به اقشار ضعیفی که در مناطق کم‌برخوردار شهر زندگی می‌کنند را مدنظر قرار داده است.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بیرجند نیز در این زمینه اظهار داشت: بررسی دفترچه عوارض و بهای خدمات 1402 شهرداری در کمیسیون های مختلف به پایان رسیده و پس از جمع‌بندی نهایی و تصویب در صحن علنی شورا به کمیته تطبیق برای نهایی شدن ارسال می‌شود.

ویدا ناصری یکی از مهمترین وظایف شورای اسلامی شهر را رسیدگی کارشناسانه، بررسی و تصویب عوارض شهرداری و تعرفه عوارض سالیانه برشمرد و عنوان کرد: هدف، روان‌سازی تعرفه عوارض شهرداری است تا مجموعه‌های شهرداری و اقشار مختلف مردم، برداشت مشترکی از آن داشته باشند و منافع شهروندان و مدیریت شهری در آن لحاظ شود.

وی افزود: تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1402 شهرداری، بعد از تصویب در شورای اسلامی شهر و تایید مراجع قانونی، به اطلاع شهروندان رسانده می‌شود.

انتهای پیام/ 252/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1025266